Destici’den İYİ Parti’ye hayırlı olsun ziyareti

Destici ve Dervişoğlu, İYİ Parti Genel Merkezi’nde yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklama yaptı. Destici, kurultayın bir demokrasi şöleni içerisinde gerçekleştirildiğini belirterek, “İYİ Parti’nin kurultayı birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleşti. Bunun için teşekkür ediyor ve tebrik ediyorum. Müsavat Dervişoğlu ismi bizim için kıymetli bir isimdir. 40 yıla dayanan bir tanışıklığımız, dostluğumuz ve arkadaşlığımız var. Kendisiyle aynı ocakta birlikte görev yaptık. O günden bugüne kadar da hep dostluğumuz devam etti. Türkiye’nin meseleleri noktasında mevcut olduğumuz dönemde ya da farklı noktalarda da hep görüş alışverişinde bulunduk ve istişare ettik. Ben öncelikle kendisini tebrik ediyorum, hayırlı olsun. Bilgisi, birikimi ve tecrübesiyle bu görevi layıkıyla yapacağına da yürekten inanıyorum. Yine kongrede göreve seçilen bütün yönetim kurulundaki arkadaşları da tebrik ediyorum” dedi.

Yeni anayasa meselesi olmak üzere diğer konularda istişare etme fırsatı bulduklarını da söyleyen Destici, “Bizim için çok rahat ve güzel bir görüşme oldu. Hem eskileri yad ettik, birtakım hatıraları yeniden paylaştık. Çok güzel bir sohbet oldu. Önümüzdeki günlerde tabii ki biz yine görüşmelere devam edeceğiz. Biz her zaman zaten arzu ettiğimizde görüşebilen insanlarız. Biz de kendilerini bekliyoruz inşallah. Görüşmelerimiz devam edecek. Görüşmelerimizin hem partilerimize, hem camialarımıza, hem devletimize, ülkemize, milletimize, demokrasimize hayırlar getirmesini niyaz ediyorum” dedi.

Destici, Meral Akşener’in 7 yıl boyunca büyük bir siyasi mücadele verdiğini söyleyerek, “Ona da bakan olduğu dönemden, kongredeki görevine kadar geçen süreçte hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonraki hayatında da sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” diye konuştu.

‘FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Dervişoğlu ise Türkiye’nin meselelerini karşılıklı olarak müzakere ettiklerini belirterek, “Bugün geride bıraktığımız kongre münasebetiyle ve genel başkanlığa seçilmiş olmamdan kaynaklı olarak ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundular. Kendilerine şahsım ve partim adına çok teşekkür ediyorum. Ayrıca çok verimli bir görüşme olduğunu söyleyebilirim. Milletimizin geleceğine dair doğru ve önemli adımlar atılması noktasında da karşılıklı görüşmelerimizin devam edeceğini ve fikir alışverişinde bulunmaya devam edeceğimizi buradan kamuoyuna ilan ediyorum” dedi. 

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir